Rowerek biegowy z pedałami

Równowaga jest kluczem

1. RÓWNOWAGA TO PODSTAWA

Zacznij od dobrania modelu roweru do swojego dziecka. Wskazówki na temat odpowiedniej wysokości siedziska, regulacji kierownicy, jak również doboru kasku znajdziesz tutaj.

Uważnie obserwuj, czy dziecko zachowuje już równowagę. Zbyt szybkie dołączenie zestawu napędowego do rowerku STRIDER 14x może być bardzo zniechęcające. Nie spiesz się i wypatruj znaków, które zawarliśmy w naszym przewodniku. Świadczą one o gotowości dziecka do zmiany sposobu poruszania się na rowerku.

Ignoruj pedały

2. BAGATELIZOWANIE, IGNOROWANIE PEDAŁÓW

Dołączenie zestawu napędowego może onieśmielić niektóre dzieci. Rowerek STRIDER 14x posiada wyjątkowo wąskie pedały. Zatem, nawet jeśli są już do rowerku dołączone, pozwalają dziecku na dalsze doskonalenie umiejętności utrzymywania równowagi "krok po kroku".

Jeśli dziecko ma możliwość nabrać rozpędu podczas kroczenia na swoim rowerku posiadającym dodatkowo zestaw napędowy, rozwija to jego pewność siebie. Sugerujemy, aby dzieci samodzielnie odkryły pedały stopami. Mogą używać ich jako podpory w trakcie jazdy, a także ćwiczyć na tym rowerze tak samo, jak na rowerku biegowym. Dzięki temu, nim po raz pierwszy ośmielą się skorzystać z pedałów, spokojnie oswoją się z nowym elementem.

Encourage pedaling

3. ZACHĘCANIE DO PEDAŁOWANIA

W całym procesie ważne jest, aby pozwolić dziecku utrzymywać jego własne tempo, z tak niewielkim udziałem fizycznym rodzica jak to tylko możliwe. Praktyka i pozytywne wzmacnianie same w sobie odnoszą wielkie sukcesy!

Początkowy proces nauczania może odbić się małą czkawką. To jest w porządku. Większość dzieci pokonuje ten etap stosunkowo szybko.

Pomocnym może się okazać wyciągnięcie swojego roweru i pokazanie dziecku jak Ty to robisz.

Dopinguj

4. NAUKA BEZPIECZNEGO ZATRZYMYWNIA

Po zakończonej nauce jazdy z dodatkowym zestawem dziecko musi nauczyć się jeszcze jednej, jeśli nie najważniejszej rzeczy. W ostatnim kroku upewnijmy się, że Twoje dziecko potrafi się bezpiecznie zatrzymać. Wytłumaczymy jakie środki ostrożności powinny opanować, by zostać „dużym dzieckiem” na rowerku z pedałami. Jak również damy rodzicom wskazówki do osiągnięcia tego sukcesu.

STRIDER SPORT 12

Rowerek biegowy STRIDER SPORT 12

ABSOLUTNY BESTSELLER

  • idealny na pierwszy rower dla dzieci od 18 miesiąca do 5 roku życia
  • szybkozamykacz do sprawnej regulacji siedzenia i kierownicy bez użycia narzędzi
  • posiada ulepszone piankowe siedzisko i dodatkową sztycę siodełka w rozmiarze XL
  • najniższa wysokość siedzenia – 28 cm, najwyższa – 48 cm
  • lekka konstrukcja = lepsza kontrola nad pojazdem
  • prosty montaż, bez użycia narzędzi
  • piankowe, odporne na przebicie opony; opcja dodania urządzeń pneumatycznych
  • dostępny w 7 żywych kolorach
  • 449,00 zł
Sprawdź »