Nasza Historia

Zmiany wymagają czasu

Tak naprawdę Ryan McFarland, założyciel Strider Bikes, nawet myślał o tym, by zmieniać świata. Chciał po prostu podzielić się swoją pasją do rowerów i motocykli ze swoim 2-letnim synem Bode.

The Problem

Ryan miał małą obsesję na punkcie tej pasji… do tego stopnia, że wydał ponad 2000 dolarów na tradycyjne pojazdy do nauki jazdy (zabawki do jeżdżenia, trójkołowce, rowery treningowe, a nawet motocykl wyposażony w koło treningowe). Jednak, gdy obserwował swojego synka próbującego obsługiwać te maszyny, zdał sobie sprawę, że wszystkie były za duże, za ciężkie i zbyt skomplikowane. Poza tym nie skupiały się na podstawowej umiejętności łapania równowagi. Rozwiązaniem było albo czekanie kilku lat, aż jego syn urośnie albo zbudowanie mu czegoś lepszego – więc stworzył rower na swoje potrzeby!

Pierwszy rowerek Strider

Ryan długo pracował nad małym 12-calowym rowerkiem dla Bode’a, aż wymyślił pierwszy rower Strider. Był super lekki, dopasowany idealnie do Bode. Posiadanie tak dobrej kontroli nad małym rowerem zwiększyło pewność siebie chłopca. Dlatego szybko rozwinął swoje umiejętności. Ludzie zaczęli zauważać Bode jeżdżącego swoim Striderem po mieście. Ryan zdał sobie sprawę, że nie tylko Bode może skorzystać z jego pomysłów; dzieci na całym świecie mogą doświadczyć tej samej przygody i wolności na lekkim dopasowanym rowerze.

Firma Strider została założona w 2007 roku w Rapid City w stanie Dakota Południowa i od tego czasu świat bardzo się zmienił. Sprzedaliśmy ponad 2 miliony rowerów rodzinom na całym świecie! Rozszerzyliśmy również naszą obecność poza Dakotę Południową i mamy autoryzowanych dealerów i dystrybutorów w ponad 75 krajach. Szaleństwo, prawda ?!

Nie tylko rower

Nasza pasja nie kończy się po otwarciu pudełka i pierwszych krokach dziecka na nowym rowerze. Postanowiliśmy pójść na całość, dlatego stworzyliśmy ekskluzywne wydarzenia Strider. Chcieliśmy zbudować całą społeczność użytkowników Strider. Całe rodziny mogłyby się spotkać, spędzić wspólnie czas na rowerkach Strider i podzielić się swoimi historiami. Strider łączy dzieci i rodziców, aby poznawać nowych ludzi i nowych przyjaciół. Te wydarzenia są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników Strider i zapewniają przyjazne rodzinom miejsce, w którym można rozwijać apetyt na jazdę, jednocześnie tworząc wspomnienia na całe życie.

Pasja do nauki

Jesteśmy ludźmi z pasją, dlatego chcemy nauczyć jak najwięcej osób jazdy na rowerze. Zapewniamy programy nauczania jazdy na rowerze i materiały szkoleniowe szkołom, organizacjom społecznym i placówkom medycznym. Certyfikowani instruktorzy Strider skutecznie uczą dzieci równowagi i umiejętności jazdy, przekazują pasję i miłość do jazdy na rowerze.

Fundacja Strider Rider Fund

Od startu w garażu po dystrybucję na całym świecie. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni, że możemy inspirować dzieci naszymi produktami, wydarzeniami i działaniami edukacyjnymi. Aby wyrazić naszą szczerą wdzięczność i pomóc jak największej liczbie osób doświadczyć niesamowitego życia na dwóch kołach, w 2014 roku stworzyliśmy fundację Strider Rider Fund. Przekazujemy 1% dochodu brutto do Strider Rider Fund. 

 • 2007

  Stworzenie pierwszego roweru w garażu Ryana

 • Lipiec 2010

  Pierwsze zawody Strider Cup World Championship w mieście Sarasota na Florydzie.

 • Listopad 2012

  Przekazaliśmy rowery Strider Super Sport (16″) dla dzieci, które potrzebują specjalnej troski.

  Stworzyliśmy Strider Snow Ski, rower do jazdy po śniegu. .

 • Grudzień 2013

  Stworzyliśmy Strider 12-calowy Pro.

 • Maj 2014

  Założyciel / CEO, Ryan McFarland, zdobył nagrodę „Small Business Person of the Year”.

 • Czerwiec 2014

  Stworzyliśmy Strider 16-calowy Sport and Strider 20-calowy Sport.

 • Sierpień 2014

  Stworzyliśmy fundację Strider Rider Fund przekazując 1% dochodu brutto. 

 • Luty 2015

  Sprzedaliśmy 1,000,000 rowerów Strider!

 • Lipiec 2016

  Stworzyliśmy pierwszy rower na biegunach Strider 2w1 Rocking Bike.

 • Marzec 2017

  Strider nawiązał współpracę z Fundacją Strider Education.

 • Październik 2017

  Stworzyliśmy rower Strider 14-cali.

 • Czerwiec 2018

  Sprzedaliśmy 2,000,000 rowerów Strider!

 • Październik 2018

  Stworzyliśmy rower Strider ST-R.

 • Listopad 2018

  Fundacja Strider Education uruchomiła All Kids Bike®.

© 2020 Strider Sports International, Inc. All Rights Reserved. Trademarks, Privacy Policy

2221 N. Plaza Dr., Rapid City, SD 57702. Merchant outlet is US based.