Najczęściej zadawane pytania

Co to jest rowerek biegowy?

Rowery biegowe zostały zaprojektowane tak, aby poprzez naukę równowagi uczyły jazdy na rowerze. Jako lider w branży rowerków biegowych Strider wie, że równowaga jest kluczem do niemal każdego sportu i aktywności fizycznej. Dzieci muszą być aktywne codziennie, a równowaga odgrywa dużą rolę w rozwoju naszych dzieci. Osoby w każdym wieku mogą odnieść korzyści z rozwijania swojej równowagi.

Po opanowaniu równowagi przejście na rower z pedałami jest łatwe. Dziecko musi doświadczyć uczucia pochylania się i tego, jak kierowanie wpływa na równowagę roweru. Rowerek biegowy Strider jest lekki i składa się z prostych kroków, budząc pewność siebie u dziecka. Jeśli Twoje dziecko potrafi chodzić, może jeździć na Strider!

Dlaczego nie powinno się używać kółek treningowych?

Równowaga to najważniejsza umiejętność do jazdy na rowerze, a koła treningowe tworzą fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Koła treningowe są często niestabilne i zazwyczaj nigdy nie dotykają podłoża w tym samym czasie, co powoduje, że dziecko przechyla się na jedną lub drugą stronę, aby czuć się stabilnie z rowerem, który je trzyma.

Kiedy dziecko jest gotowe do przejścia z kółek treningowych na rowerek na pedały, musi wrócić do punktu wyjścia i nauczyć się równowagi. Pedałowanie jest najłatwiejszą częścią i zwykle zajmuje dziecku zaledwie kilka minut na nauczenie się, podczas gdy równowaga jest umiejętnością, którą można rozwijać przez całe życie.
Zapoznaj się z naszymi przewodnikami aby uzyskać wskazówki dotyczące podstaw jazdy.

Czy mogę dodać pedały do wszystkich modeli?

Lekki 12-calowy Strider uczy najmłodszych rowerzystów podstaw jazdy, aby rozwijać równowagę, koordynację, kierowanie, umiejętności jazdy i, co najważniejsze, ich pewność siebie.
Przejście na rower na pedały, zanim dziecko będzie gotowe, jest szkodliwe dla ogólnego sukcesu w nauce jazdy dziecka. Ponadto Strider 12 może być idealny dla krótkich nóg, ale nie zapewnia miejsca na pedały. Mając to na uwadze, jedynym rowerem, który oferujemy z dołączonymi pedałami, jest Strider 14x dla dzieci w wieku 3-7 lat!

Modele Strider 16 i 20 przełamują przytłaczającą barierę nauki jazdy na rowerze na bezpieczną i naturalną progresję. Zaprojektowane specjalnie dla osób z niepełnosprawnością poznawczą, rozwojową lub fizyczną, te dwa modele nie mają opcji pedałów i są przeznaczone wyłącznie do rowerów biegowych.

Jaka jest różnica między 12 Classic a 12 Sport?

Rowerek Sport jest wyposażony w sztycę XL, dzięki czemu przedział wiekowy od 18 miesięcy do 5 lat w porównaniu do Classic od 18 miesięcy do 3 lat.
Sport ma ulepszone wbudowane podnóżki, podczas gdy Classic ma zintegrowane podnóżki na ramie.
Sport ma nakładkę na kierownicę i mini chwyty, podczas gdy Classic nie ma nakładki i ma standardowe chwyty.
Wreszcie, Sport nie ma montażu bez narzędzi i pozwala na łatwą regulację wysokości dla rosnącego dziecka, podczas gdy Classic wymaga narzędzi do montażu oraz podnoszenia i opuszczania kierownicy.

Jaki rozmiar/model wybrać?

Mamy tyle opcji! Oferujemy kilka różnych modeli dla dzieci w wieku od 6 miesięcy – aż do dorosłych.

Rowery Strider są dostępne w modelach 12″, 14″, 16″ i 20″ (liczba odpowiada średnicy koła w calach). Najlepszym sposobem na ustalenie, jaki rozmiar i/lub model jest odpowiedni dla Twojego dziecka, jest pomiar wewnętrznej nogi dziecka.

12 Sportowy rowerek bujany 2 w 1 – Stworzony dla najmłodszych. To idealny pierwszy rowerek dla dziecka (6 miesięcy – 5 lat)

12 Profesjonalny rower bujany 2 w 1 – Ma całkowicie aluminiową ramę. Idealny dla przyszłych kierowców wyścigowych i fanów jazdy wyczynowej. (6 miesięcy – 5 lat)

12 Classic – nie daj się zwieść jego skromności. Strider Classic to niedrogi model budujący umiejętności równowagi i pewność siebie. (w wieku od 18 miesięcy do 3 lat)

12 Sport – Poznaj rower, który rozpalił świat. Nie bez powodu jest to nasz najpopularniejszy model. (w wieku od 18 miesięcy do 5 lat)

12 Pro — osiągi spotykają się z perfekcją dzięki całkowicie aluminiowej ramie modelu Pro. To jest nasz wysokiej klasy model, gotowy do wyścigu zaraz po wyjęciu z pudełka. (w wieku od 18 miesięcy do 5 lat)

Strider STR – tu łączą się luksus i wydajność. Jest elegancki? Tak! Mega lekki? Tak!. Totalnie niesamowity, oszałamiający, przykuwający uwagę? Oczywiście, że TAK!

14x Sport – Jazda na rowerze to sama przyjemność! 14x zaczyna się jako rowerek biegowy i z niewielką pomocą zestawu pedałów Easy-Ride, przekształca się w pierwszy rower na pedały. To najlepszy rower dla młodych ludzi, którzy chcą zacząć uczyć się jazdy na rowerze z pedałami. (w wieku od 3 do 7 lat)

16 i 20 Sport – Jazda na rowerze to zmieniająca życie, magiczna i rewolucyjna umiejętność. Rowery biegowe Strider 16 lub 20 Sport opracowane są dla osób w wieku 6+ ze specjalnymi potrzebami lub potrzebujących trochę więcej czasu na naukę. Dają wolność każdemu.

Jak zmierzyć nóżkę mojego dziecka?

Aby rowerek był jak najlepiej dopasowany do Twojego dziecka, aby był wygodny w prowadzeniu sugerujemy zmierzyć wewnętrzną część nóżki dziecka i ustawić wysokość siodełka 1-2 cale poniżej tej wysokości.

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jak najprościej uzyskać dokładny pomiar lub po prostu użyj centymetra i zmierz odległość od pachwiny do podłogi, gdy dziecko stoi.

 

Gdzie mogę kupić rowerki Strider?

Sprawdź nasz sklep internetowy! Znajdziesz go w zakładce PRODUKTY!

Nie ma pedałów? Jak oni to robią? Jak się zatrzymują? JAK SIĘ JEŹDZI?

Dzieci kładą stopy na ziemi i odpychają się, tak jak Fred Flintstone.

Nogi maluchów są silne, ale lepiej radzą sobie z nierównym terenem i wzniesieniami na rowerku biegowym Strider niż na rowerze z pedałami.

Zatrzymanie jest tak samo proste jak start; po prostu odkładają nogi. Doświadczonym rowerzystom oferujemy również opcjonalny hamulec nożny. Nie polecamy go do wieku około 3 do 4 lat. 

Children put their feet on the ground and push, just like Fred Flintstone.

Toddlers’ legs are strongest when used this way, rather than trying to pedal really short cranks. They are actually faster and more capable of dealing with uneven terrain and inclines on a Strider Balance Bike than a pedal bike.

Stopping is just as easy as starting; they just put their feet down. For experienced riders, we also offer an optional foot-operated brake. We don’t recommend it until about age 3 to 4 years old. For really young riders, success requires simplicity. That’s what we strive to do: Keep It Simple.

Czy opony potrzebują powietrza?

Opony we wszystkich 12-calowych modelach Strider (Classic, Sport i Pro) są wykonane z polimeru EVA, co zapewnia dwie kluczowe korzyści. Po pierwsze, są niezwykle lekkie, co zapewnia łatwą kontrolę. Kołą są o połowę lżejsze niż napełniona powietrzem opona i dętka. Po drugie, a rodzice uwielbiają tę część, NIE WYMAGA KONSERWACJI. NIGDY nie ulegną przebiciu i nigdy nie trzeba będzie ich sprawdzać; po prostu chwyć i jedź!

Opony w Strider 14x, 16 i 20 Sport to normalne opony rowerowe, które wymagają powietrza. Informacje na temat odpowiedniego poziomu ciśnienia PSI można znaleźć z boku każdej opony Strider.

Jak wysoko powinno być siodełko i kierownica?

 

Dziecko siedząc na siodełku powinno mieć stopy postawione płasko na ziemi, a kolana lekko ugięte.  
W przypadku przeszkód, trików i jazdy w terenie siodełko należy wyregulować, aby uzyskać nieco większe zgięcie w kolanach. Strider oferuje dwie różne długości sztycy – 220 mm (8,66 cala) i 305 mm (12,0 cala). Starsi/wyżsi użytkownicy skorzystają na zastosowaniu sztycy XL. Wysokość kierownicy powinna znajdować się na najniższym ustawieniu dla dzieci w wieku 6-24 miesięcy, średniej wysokości dla dzieci w wieku 3-4 lat i na najwyższym ustawieniu dla dzieci w wieku 4+. Kierownica powinna znajdować się mniej więcej w połowie tułowia. Dla starszych/większych dzieci, które nadal kochają swoje Stridery, ale stają się za duże, oferujemy również naszą kierownicę XL.
Jaki pierwszy rower na pedały polecamy?

Strider 14x Sport! Poważnie, nie ma lepszego sposobu na nauczenie dziecka jazdy na rowerze z pedałami niż z 14x Sport.

Co powinienem zrobić, moje dziecko jest wystarczająco duże, do jazdy na rowerze z pedałami, ale nie chce rezygnować z jazdy na Striderze?

Dzieci są nastawione na ZABAWĘ. Zmiana na wielki rower z pedałami to wielka sprawa, ponieważ większość z nich waży od dwóch do trzech razy więcej niż Strider. Większość rowerów na pedały będzie mogła jeździć tylko na płaskich, gładkich powierzchniach.

Pamiętaj, że WSZYSTKIE nabyte umiejętności i czas spędzony na rowerze biegowym Strider zmienią się później w biegłość w jeździe na rowerze z pedałami. Więc nie spiesz się, to dziecko musi chcieć nauczyć się jeździć na rowerze z pedałami. Do tego czasu zachęcaj je do jazdy i zabawy na wybranym przez nich rowerze.

Zaprojektowaliśmy 14x Sport jako rowerek biegowy, który zamienia się w rower na pedały. Powrót do trybu rowerka biegowego zajmuje tylko kilka minut, a Twoje dziecko ma to, co najlepsze z obu światów.

JAKIE SĄ OPCJE DOSTAWY I JAK DŁUGO BĘDĘ CZEKAĆ NA MÓJ ROWER?

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

 1. Termin realizacji zamówienia wynosi od 2 do 7 dni roboczych.
 2. W przypadku, gdy Kupujący wybrał płatność z góry za zamówienie, Sprzedawca przystąpi do realizacji zamówienia po jego opłaceniu.
 3. W sytuacji, gdy w ramach jednego zamówienia Kupujący zakupił towary o różnym terminie realizacji, zamówienie zostanie zrealizowane w terminie właściwym dla towaru o najdłuższym terminie.
 4. Towar dostarczany jest wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 5. Towary zakupione w Sklepie dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej.
 6. Kupujący może odebrać towar osobiście w siedzibie firmy w godzinach jej otwarcia, po uprzednim umówieniu się.
 7. W przypadku wybrania odbioru osobistego przez Kupującego, towar będzie gotowy do odbioru we wskazanym terminie realizacji zamówienia, a w przypadku gdy Sprzedawca wskazał termin wysłania towaru – w tym terminie.
JAKIE SĄ METODY PŁATNOŚCI?

Za złożone zamówienie można zapłacić, w zależności od wyboru Kupującego:

 • Zwykłym przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy (dane do przelewu poniżej)
 • Za pomocą karty płatniczej: Visa Visa Electron MasterCard MasterCard Electronic Maestro
 • Za pośrednictwem platformy płatniczej: PayPal DotPay
 • Za pobraniem, tj. gotówką w momencie dostarczenia towaru do Kupującego.
 • Gotówką w momencie odbioru osobistego towaru.

W przypadku wybrania przez Kupującego płatności z góry, za zamówienie należy zapłacić w terminie 7 Dni roboczych od złożenia zamówienia. Sprzedawca informuje, że w przypadku niektórych metod płatności, ze względu na ich specyfikę, opłacenie zamówienia tą metodą jest możliwe wyłącznie bezpośrednio po złożeniu zamówienia. Kupujący dokonując zakupów w Sklepie akceptuje stosowanie faktur elektronicznych przez Sprzedawcę. Kupujący ma prawo wycofać swoją akceptację.

Dane do przelewu:

Scood Sp. z o.o.
ul. Dawidowska 10, Zamienie
05-500 Piaseczno
ING: 96 1050 1012 1000 0090 3122 3549

© 2020 Strider Sports International, Inc. All Rights Reserved. Trademarks, Privacy Policy

2221 N. Plaza Dr., Rapid City, SD 57702. Merchant outlet is US based.