FAQ

Dzieci są skoncentrowane na zabawie. Przejście na jakikolwiek rower z pedałami zawsze jest wyzwaniem ponieważ z reguły są one dwa/trzy razy cięższe od Stridera.
Większość rowerów z pedałami spełnia swoje funkcje tylko na płaskich, gładkich powierzchniach co w porównaniu ze wszechstronnym, spisującym się na każdym podłożu Striderem nie przynosi dziecku tej samej radości.
Sugerujemy dać dziecku wybór pamiętając o tym, że czas spędzony na Striderze i zdobyte na nim zdolności przełożą się na umiejętność jazdy na rowerze z pedałami.
Nie ma powodu do pośpiechu ani poczucia, że dziecko zostaje w tyle stale jeżdżąc na Striderze. Poczekaj do momentu aż dziecko samo poczuje, że czas się przesiąść na inny rower. W rzeczywistości większość rodziców donosi nam, że dzieci maja tendencję do jeżdżenia przemiennie na Striderze i rowerze z pedałami przez okres około jednego roku.
Aby dalej rozwijać umiejętności jeździeckie dziecka na Striderze, stawiaj mu nowe wyzwania, eksplorujcie nowy, trudniejszy teren i zachęcaj do jazdy na stojąco używając wbudowanego miejsca na stopy. Strider 14 x Sport umożliwia jazdę z użyciem pedałów lub bez.
 
  • 18-24 miesięcy – kierownica ustawiona na najniżej wysokości
  • 36-48 miesięcy – kierownica ustawiona na średnią wysokość
  • 48 miesięcy i wzwyż – kierownica na najwyższym ustawieniu

Optymalnym ustawieniem kierownicy jest wysokość w połowie tułowia.
Dla dzieci powoli wyrastających z roweru a niechcących się z nim rozstawiać proponujemy użycie kierownicy w rozmiarze XL.

Zazwyczaj gdy dziecko jest w wieku 3,5 lat. Zakres wysokości dla sztycy w Strider 12 wynosi 41-48 cm.

Najbardziej optymalna wysokość musi pozwalać maluchowi na swobodne dotykanie podłoża w pozycji siedzącej z lekko ugiętymi kolanami. W przypadku jazdy na długie dystanse na gładkich powierzchniach, siodełko można lekko podwyższyć. W przypadku jazdy terenowej, akrobacji rowerowych lub jazdy z przeszkodami siodełko powinno być ustawione w sposób umożliwiający większe zgięcie w kolanie. Strider oferuje dwa różne rozmiary sztycy siodełka – 220mm i 305mm. Sztyca XL odpowiednia dla dzieci starszych lub po prostu wysokich.
Tak. Opony są wykonane z polimeru EVA, który daje dwie kluczowe korzyści: opony są niezwykle lekkie (stanowią połowę ciężaru opony z powietrzem) oraz nie wymagają konserwacji.
 

Dziecko kładzie stopy na ziemi i odpycha się od podłoża, jak Fred Flinston!

W rzeczywistości jest szybsze i lepiej radzi sobie z nierównym terenem i nachyleniem na Striderze aniżeli na tradycyjnym rowerze z pedałami. Dlaczego?  Ponieważ czuje grunt pod stopami co daje mu większą  kontrolę nad pojazdem. Zatrzymanie się jest dziecinnie proste – dziecko po prostu kładzie stopy na ziemi. Dla doświadczonych rowerzystów oferujemy opcjonalny hamulec nożny (wiek ok.3-4 lat). Według nas sukces leży w prostocie.
 

Jeśli dziecko opanowało sztukę chodzenia, z pewnością może zasiąść za kierownicą Stridera! Strider to opatentowany projekt który oferuje idealne połączenie niskiej wysokości siedzenia, nisko położonego środka ciężkości i lekkiej konstrukcji. Zapewniamy, żę nawet najmłodsze dzieci będą się czuły na nim komfortowo.

Rowery Strider są dostępne w modelach 12'', 14'', 16'' i 20'' (numery odnoszą się do średnicy koła w calach, 1 cal = 2,54cm)

Do niedawna używaliśmy numerów katalogowych. Nasz pierwszy model nosił nazwę ST-1, następny ST-2, itd. Wraz z ulepszeniem konstrukcji i funkcji rowerów zmieniliśmy ich nazwy i obecnie identyfikowane są nazwami modeli a nie jak dawniej numerami katalogowymi.

Dla przykładu: model 12 Sport to ten sam rower dawniej występujący pod nazwą ST-4 lecz z dodatkową sztycą siodełka w rozmiarze XL dla 3-5 latków.

Należy zapoznać się z naszym Przewodnikiem Identyfikacji Modelu

Dobre pytanie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne modele przeznaczone dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 7 roku życia:

  • STRIDER® 12 CLASSIC – model dla początkujących (18 miesięcy – 3 lat)
  • STRIDER® SPORT 12 – bogato wyposażony bestseller (18 miesięcy – 5 lat)
  • STRIDER® 12 PRO - wysoka klasa, wykonany z aluminium (18 miesięcy - 5 lat)
  • STRIDER® 14xSPORT – najlepszy na pierwszy rower z pedałami

Strider to rower biegowy zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Uczy dziecka umiejętność koniecznych do jazdy na rowerze poprzez spacerowanie i łapanie równowagi. Buduje pewność siebie u dzieci a w szczególności tych, które nie tak dawno zaczęły chodzić. Jeśli Wasze dziecko potrafi już chodzić, z pewnością może zacząć jeździć na Striderze.