Jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy?

czwartek, 28.06.2018 autor:
Jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy?

W życiu każdego dziecka przychodzi czas, w którym powinno  zacząć jazdę na rowerze. Jest to niezwykle ważne ze względu na rozwój funkcji motorycznych i równowagi. Na rynku jednak dostępnych jest tak wiele modeli, że czasami można zagubić się w gąszczu tych wszystkich możliwości. W tym tekście przedstawimy Ci bestsellery, jeżeli chodzi o rowerki biegowe dla dzieci – produkty marki Strider. Poznaj dostępne modele i wybierz ten, który będzie najlepiej pasował do Twojego dziecka i urośnie razem z nim.

Strider Classic – coś dla początkujących

Pierwszy w życiu rowerek biegowy powinien gwarantować maksymalne bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Od tego przecież zależy, czy dziecko będzie chciało brnąć dalej w rowerową przygodę. Wszystkie te cechy oferuje podstawowy model rowerka, czyli Strider Classic. Pojazd jest przeznaczony dla dzieci od 18 miesiąca do nawet 5 roku życia. Konstrukcja została tak zaprojektowana, by niemal każde dziecko mogło sobie poradzić z jej ciężarem (2.9kg). Zastosowano kilka ułatwień takich jak:

  • opony, które nie wymagają pompowania
  • regulowane siedzenie oraz kierownica
  • szybki montaż z dołączonymi do zestawu narzędziami

Model Classic jest również dostępny w 4 kolorach, które pozwolą Ci dopasować rowerek do indywidualnych upodobań maluszka.

Strider Sport – rozwiązanie dla średniozaawansowanych

Strider Sport to model dla dzieci, które mają już za sobą kilka przejechanych godzin. Rowerek jest odpowiedni dla maluchów od 18 miesiąca do 5 roku życia. Charakteryzuje się bardzo lekką konstrukcją (2.9kg), co daje lepszą kontrolę podczas jazdy. Decydując się na model Sport, Twoje dziecko otrzyma również:

  • ulepszone piankowe siedzisko
  • dodatkową sztycę siodełka w rozmiarze XL
  • piankowe i odporne na przebicia opony
  • możliwość wybory spośród 7 pięknych kolorów

Strider Sport to również ułatwienia dla rodziców. Szybkozamykacz do sprawnej regulacji wysokości siedzenia oraz kierownicy bez konieczności posiadania jakichkolwiek narzędzi sprawi, że szybko dopasujesz rowerek do potrzeb dziecka.  Istnieje również wersja wzbogacona o urządzenia pneumatyczne. Ten model marki Strider to najczęściej wybierany rowerek w 2017 roku.

Strider Pro – wybór dla zaawansowanych

Model Pro to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających maluchów. Mogą na nim jeździć dzieci od 18 miesiąca do 5 roku życia. Unikalną cechą, którą wyróżnia się ten model, jest aluminiowa konstrukcja. Sprawia ona, że masz do czynienia z najlżejszym rowerkiem biegowym na świecie. Ta wersja oferuje również szybką i dynamiczną jazdę, nieznaną w innych modelach. Właśnie dlatego Strider Pro jest skierowany przede wszystkim do dzieci, które radzą już  sobie na rowerku bez najmniejszych problemów. Rowerek jest dostępny w dwóch kolorach – srebrnym i złotym. Do każdego egzemplarza dodawana jest również stylowa tabliczka z numerem, którą możesz zamontować z przodu pojazdu.

Strider 16 – dla nieco większych

Hit wśród dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jest to idealny wybór do nauki jazdy dla dzieci o specjalnych potrzebach oraz miłośników szaleństw w skateparkach. Jak w każdym modelu tak i w tym nie mogło zabraknąć możliwości pełnej regulacji wysokości siodełka oraz kierownicy. Cała konstrukcja waży tylko 8kg, co sprawia, że da sobie z nią radę zarówno dziecko w wieku 6, jak i 12 lat. Strider 16 to również kontrola na pochyleniem kierownicy, wykonany z litego aluminium zacisk sztycy oraz efektywne hamulce typu V-Brake.

Strider 20 – rozwiązanie dla dorosłych

Strider 20 to bestseller wśród nastolatków i dorosłych. Wszystko przez solidne wykonanie oraz szeroką możliwość regulacji siodełka i kierownicy. Ten model naszego rowerka to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz lekka konstrukcja. Dzięki temu jest idealny dla osób o specjalnych potrzebach. Decydując się na ten model, otrzymujesz również wyjątkowe opony o średnicy 50,80 cm oraz umiejscowione na ramie hamulce. Dla osób, których umiejętności rowerowe są nieco lepsze, istnieje możliwość zamontowania specjalnego podnóżka, na którym można położyć nogi podczas jazdy.

« BLOG Udostępnij na facebooku

Blog Strider

Od zawsze zależało nam na tym, by nasze dzieci były aktywne i spędzały czas na powietrzu, a nie wpatrując się w ekran telewizora. Zachęcaliśmy je więc do aktywności poza domem. Tak zaczęła się nasza przygoda z marką Strider. Teraz postanowiliśmy przybliżyć Wam jakie korzyści niesie ze sobą zabawa rowerkami biegowymi.

Ostatnie wpisy na blogu

Rowerki biegowe Strider