Rowerek biegowy - dlaczego warto od niego zacząć?

piątek, 22.06.2018 autor:
Rowerek biegowy - dlaczego warto od niego zacząć?

Na pewno pamiętasz swoją naukę jazdy na rowerze. Mama lub tata biegli za Tobą albo prowadzili rower na specjalnym kiju, podczas gdy Ty nie do końca wiedziałeś co robić i jak się zachować. Na początku nie było też mowy o utrzymaniu równowagi lub jakiejkolwiek koordynacji. Nauka z całą pewnością nie była prostym zdaniem zarówno dla Ciebie, jak i dorosłego, który próbował Ci pomóc. Z Twoim dzieckiem, cały proces może być o wiele łatwiejszy i pozbawiony stresu. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Otóż większość pracy wykona za Ciebie rowerek biegowy. Z tego tekstu dowiesz się, czym jest tego typu pojazd i dlaczego warto wybrać go na pierwszy pojazd dla dziecka.

Rowerek biegowy - co to takiego?

Rowerek biegowy to bardzo proste, a jednocześnie niezwykle zmyślne urządzenie. Z wyglądu przypomina najzwyczajniejszy rower, ale wyróżnia się brakiem pedałów. Oznacza to, że ruch odbywa się tylko przy pomocy siły dziecięcych nóżek. Nie ma skomplikowanego systemu pedałów ani hamulców. Całą kontrolę nad rowerkiem masz Ty i dziecko.

Co z upadkami?

Oczywiście, musisz zadbać o bezpieczeństwo dziecka i zaopatrzyć je w kask, ale jeżeli chodzi o rowerki biegowe, to nie spodziewaj się spektakularnych upadków. Wszystko dlatego, że cała konstrukcja jest stosunkowo niska, co oznacza, że maluch w każdej chwili możesz postawić nogi na ziemi i bezpiecznie zahamować lub po prostu złapać równowagę. Po jakimś czasie, gdy dziecko nabierze wprawy, będzie jeździć z nogami postawionymi na specjalnych podpórkach.

Czy dziecko da radę utrzymać konstrukcję?

Rowerki biegowe Strider są przystosowane do pracy z naprawdę małymi dziećmi, które mają nawet 18 miesięcy. Oznacza to, że rowerki muszą być lekkie i łatwe w obsłudze. Decydując się na produkt marki Strider otrzymujesz rower, ważący tylko 3 kg. To o wiele mniej niż to, co można obecnie znaleźć na rynku.

Rowerek biegowy = pewność siebie

Musisz zrozumieć, że rowerek biegowy to nie tylko zabawka. Jest to także pierwszy poważny pojazd Twojej pociechy. Oznacza to, że opanowanie jazdy na nim jest dla malucha bardzo ważne w kontekście rozwoju jego poczucia własnej wartości. Szybko zauważysz, że dziecko będzie o wiele pewniejsze siebie, gdy zacznie swobodnie poruszać się na rowerku biegowym.

Jest łatwiej

Rowerek biegowy jest nieporównywalnie łatwiejszy w obsłudze niż tradycyjny pojazd z kółkami pomocniczymi. W przypadku produktów Strider dziecko uczy się najpierw koordynacji i łapania równowagi a dopiero potem pedałowania. Dzięki temu przesiadka na “normalny” pojazd zazwyczaj jest całkowicie bezproblemowa i przebiega bardzo szybko.

Brak obsługi

Rowerek biegowy Strider to przede wszystkim brak problemów ze skręcaniem, składaniem i pompowaniem opon. Wszystko możesz wyregulować jedną ręką bez konieczności wyciągania skrzynki z narzędziami. Opony są wykonane z grubej i wytrzymałej gumy, więc nie ma mowy o żadnym pompowaniu i wymianie dętki. Wychodzimy z założenia, że korzystanie z naszych rowerów ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem i problemem dla rodzica!

Jeżeli więc szukasz pierwszego pojazdu dla dziecka, sprawdź koniecznie nasze rowerki biegowe i zafunduj maluchowi kilka lat bardzo dobrej zabawy. Z pewnością będzie Ci wdzięczny i okaże to wielkim uśmiechem!

« BLOG Udostępnij na facebooku

Blog Strider

Od zawsze zależało nam na tym, by nasze dzieci były aktywne i spędzały czas na powietrzu, a nie wpatrując się w ekran telewizora. Zachęcaliśmy je więc do aktywności poza domem. Tak zaczęła się nasza przygoda z marką Strider. Teraz postanowiliśmy przybliżyć Wam jakie korzyści niesie ze sobą zabawa rowerkami biegowymi.

Ostatnie wpisy na blogu

Rowerki biegowe Strider