Bezpieczna zabawa = dobra zabawa - jak możesz uchronić swoje dziecko przed urazami?

środa, 30.05.2018 autor:
Bezpieczna zabawa = dobra zabawa - jak możesz uchronić swoje dziecko przed urazami?
Dzieci mają to do siebie, że bardzo często działają impulsywnie i nie są w stanie przewidzieć konsekwencji swoich czynów. Właśnie dlatego mają rodziców, którzy powinni pomóc im w bezpiecznej zabawie i tak zorganizować przestrzeń, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji. Dzisiaj opowiemy Ci, w jaki sposób możesz chronić swoje dziecko przed upadkiem na rowerku.
 

Przede wszystkim kask

Absolutna podstawa i element, bez którego Twoje dziecko nie powinno nawet wsiadać na rower. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że podczas dobrej zabawy bardzo łatwo o upadek. W większości przypadków zapewne nic poważnego się nie stanie, ale może być również tak, że maluch niefortunnie upadnie i zrobi sobie krzywdę. Właśnie dlatego nie ma co kusić losu. Lepiej zainwestować w estetyczny i wygodny kask niż potem jeździć po szpitalach. Pamiętaj również, że urazy głowy mogą być bardzo niebezpieczne i prowadzić do poważnych konsekwencji. Kaski ze sklepu Strider są wykonane z wytrzymałego i gruntownie przetestowane plastiku, który jest odporny na uderzenia i z pewnością poradzi sobie z brawurową jazdą Twojego dziecka. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kaski w różnych kolorach w zależności od płci i indywidualnych preferencji Twojego dziecka.  Kaski mają również specjalne otwory wentylacyjne dla wygody i komfortu małego rowerzysty.
 

Kolana i łokcie

Oprócz głowy, podczas jazdy na rowerze narażone są również łokcie i kolana. Jest to związane przede wszystkim z “mechanika upadania”. Aby pomóc maluchowi podczas pierwszych przejażdżek i zapewnić mu bezpieczeństwo, warto zainwestować w ochraniacze na te części ciała. Z pewnością szybko docenisz ten wydatek. Właściwie dojrzysz jego zasadność już po pierwszym upadku dziecka. Oprócz własnego spokoju gwarantujesz maluchowi ochronę przed bardzo bolesnymi złamaniami i pobytem w szpitalu. Ochraniacze są wykonane z plastiku, który absorbuje siłę uderzenia i znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji. Ponadto produkty posiadają wygodne rzepy, co sprawia, że łatwo jest je założyć i ściągnąć, gdy zabawa się skończy.
 

Dłonie

Co prawda są to ochraniacze opcjonalne, ale uwierz nam na słowo, że Twoje dziecko podziękuje Ci za ochronę dłoni. Musisz bowiem uświadomić sobie, że długotrwałe ściskanie kierownicy sprawia, że ręce się pocą i ślizgają, a wtedy bardzo łatwo o wypadek. Rękawice bez palców zapobiegają również powstawaniu otarć i odcisków na dłoniach. Jest to szczególnie ważne, gdy Twoje dziecko jest zapalonym rowerzystą i najchętniej nie schodziłoby ze swojego Stridera.
 

To nic trudnego

Jak widzisz, zapewnienie bezpieczeństwa nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest, tylko byś nie liczył na szczęście i nie myślał “mojemu dziecku nic się nie przytrafi”. Lepiej dmuchać na zimne i być przygotowanym na każdą sytuację. Maluch z pewnością będzie Ci za to wdzięczny.
 
« BLOG Udostępnij na facebooku

Blog Strider

Od zawsze zależało nam na tym, by nasze dzieci były aktywne i spędzały czas na powietrzu, a nie wpatrując się w ekran telewizora. Zachęcaliśmy je więc do aktywności poza domem. Tak zaczęła się nasza przygoda z marką Strider. Teraz postanowiliśmy przybliżyć Wam jakie korzyści niesie ze sobą zabawa rowerkami biegowymi.

Ostatnie wpisy na blogu

Rowerki biegowe Strider