Udane wczesne dzieciństwo powinno obejmować aktywność fizyczną

piątek, 27.04.2018 autor:
Udane wczesne dzieciństwo powinno obejmować aktywność fizyczną

Jako rodzice stale staramy się dać naszym dzieciom szansę rozwoju w każdym tego słowa znaczeniu. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż obserwowanie swojego dziecka i rozwijanie wszystkich tych fajnych cech, które kształtują szczęśliwych ludzi. Zaufanie, szacunek, równowaga, koordynacja itp. Wczesne dzieciństwo jest najważniejszą częścią procesu rozwoju człowieka. Jaki zatem jest klucz do udanego rozwoju dziecka? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Czy wiesz, że?
Według wielu lekarzy i naukowców istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do udanego rozwoju wczesnego dzieciństwa, a jednym z najważniejszych czynników jest aktywność fizyczna. Czy wiedziałeś o tym?

Czym skorupka za młodu nasiąknie....

Aktywność fizyczna powinna stworzyć nawyk ruchu i uprawiania sportu, który będzie uskuteczniany przez resztę życia. Dzieci, które mają wyższy poziom aktywności fizycznej w dzieciństwie, prawdopodobnie będą bardziej aktywne nawet po osiągnięciu dojrzałości. Przedstawienie Strider’a swojemu maluchowi to doskonały sposób na wprowadzenie go w aktywność fizyczną, która stworzy podstawy zdrowego stylu życia.

Wczesne lata rozwoju dziecka są kluczowe, ponieważ jest to jednocześnie czas wielkich możliwości, ale także podatności na zagrożenia, ponieważ mogą w nim wkroczyć negatywne wpływy. Pierwsze lata dzieciństwa stanowią podstawę inteligencji, osobowości, zachowań społecznych, zdolności uczenia się, dążenia do bycia dorosłym, równowagę, rozwój mięśni i kości, świadomość przestrzenną i wiele więcej.

Pierwsze lata dzieciństwa stanowią podstawę inteligencji, osobowości, zachowań społecznych, zdolności uczenia się, dążenia do bycia dorosłym, równowagę, rozwój mięśni i kości, świadomość przestrzenną i wiele innych pożądanych cech.

Więcej ruchu za młodu = zdrowie na starość

Lekarze przytaczają istotne dowody, które łączą okoliczności i nawyki powstałe we wczesnych latach z chorobami w wieku dorosłym (schorzenia sercowo-naczyniowe, oddechowe i płucne). Pierwsze trzy lata są najważniejsze w kształtowaniu architektury mózgu, a pierwsze pięć lat jest ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Wczesne doświadczenia stanowią podstawę rozwoju organizacyjnego mózgu i funkcjonowania przez całe życie. Te lata mają bezpośredni wpływ na to, jak dzieci rozwijają umiejętności uczenia się oraz zdolności społeczne oraz emocjonalne. Dzieci uczą się szybciej w młodym wieku niż w jakimkolwiek innym momencie życia. Naukowcy zajmujący się rozwojem odkryli, że mózg uzyskuje ogromną ilość informacji o języku w pierwszym roku życia, zanim jeszcze dziecko zacznie mówić. Nim niemowlęta wypowiedzą lub zrozumieją pierwsze słowa, wiedzą, jakich konkretnych dźwięków używa ich język, jakie dźwięki można łączyć, by stworzyć słowa, tempo i rytm słów oraz zwrotów. Całkiem fajnie, prawda?

Pakiet Bujak + Strider wprowadza twoje dziecko do świata zdrowych nawyków, gdy tylko potrafi już raczkować.

Zdrowe dziecko to aktywne dziecko

Istnieje silny związek między rozwojem, który dziecko przechodzi na wczesnym etapie życia, a poziomem sukcesu, jaki dziecko odczuje w późniejszym życiu. Oprócz zdrowego odżywiania, odpowiedniego snu i odpowiedniej higieny, małe dzieci również potrzebują dużo ćwiczeń, aby zachować zdrowe ciało i umysł. Codzienna aktywność fizyczna jest niezbędna do budowy silnych kości i mięśni, a także wzmocnienia serca i płuc. Ćwiczenia pomagają również małym dzieciom poprawić ich motorykę, w tym balansowanie, bieganie, kopanie, rzucanie i kołysanie. Regularna aktywność fizyczna może znacznie zmniejszyć ryzyko otyłości u dziecka i wywoływać związane z tym problemy zdrowotne, a także promować lepszy sen.

Ćwiczenia pomagają małym dzieciom rozwijać wysoką samoocenę tak potrzebną w dalszym życiu. Wprowadzając dzieci w świat zabawek, które promują aktywność fizyczną, kształtujesz zdrowe nawyki, które trwają całe życie.

Aktywność fizyczna a bezpieczeństwo

Zwiększona równowaga, postawa, siła i elastyczność to tylko niektóre z korzyści płynących z aktywności fizycznej, prowadzących do poprawy zdrowia u dzieci i zmniejszenia wskaźnika obrażeń. Co ciekawe, zestaw Strider + Bujak pomaga dzieciom w osiągnięciu tych wszystkich rzeczy. Nie tylko tworzy więź z rowerem, ale rozwija też kluczowe umiejętności, pozwalając na zabawę w bezpiecznym środowisku. Strider promuje aktywność fizyczną, która pomaga wspierać zdrowy wzrost i rozwój. Pomaga budować zdrowszą kompozycję ciała, mocniejsze kości i mięśnie, poprawia sprawność sercowo-naczyniową dziecka i pomaga rozwijać lepsze umiejętności motoryczne, koncentrację i myślenie.

Wspomóż naturalny rozwój swojego dziecka

Więź między dzieckiem a rowerem jest wyjątkowa i zaczyna się na zestawie Strider 12 Sport. Przekaż mu zdrowe nawyki, gdy tylko zacznie raczkować! Z pewnością zobaczysz na jego buzi promienny uśmiech.

Czytaj więcej na temat BUJAK STRIDER + ROWER

« BLOG Udostępnij na facebooku

Blog Strider

Od zawsze zależało nam na tym, by nasze dzieci były aktywne i spędzały czas na powietrzu, a nie wpatrując się w ekran telewizora. Zachęcaliśmy je więc do aktywności poza domem. Tak zaczęła się nasza przygoda z marką Strider. Teraz postanowiliśmy przybliżyć Wam jakie korzyści niesie ze sobą zabawa rowerkami biegowymi.

Ostatnie wpisy na blogu

Rowerki biegowe Strider