Zalety Stridera – pierwszego rowerka dla twojego dziecka cz. III

poniedziałek, 16.04.2018 autor:
Zalety Stridera – pierwszego rowerka dla twojego dziecka cz. III

Oto ostania część atrykułu nt. zalet rowerka biegowego marki Strider. Dlaczego warto postawić na sprawdzone rozwiązania? Zachęcamy do lektury.

7 Kierownica i uchwyty

Dzieci bardzo szybko uczą się pokonywać ograniczenia więc nie znając innych rozwiązań nie będą na dane ograniczenia zwracały uwagi.

Strider nie ma ograniczników skrętu, bo błędem byłoby więc przesadzić kilkulatka, który już jeździł na rowerku bez blokady skrętu na taki z blokadą, a takie ograniczenie podcięłoby skrzydła młodemu kierowcy.

Rowerkiem bez blokady kierownicy młody kierowca będzie bez trudu manewrował pomiędzy meblami w domu, czy drabinkami na placu zabaw bez konieczności podnoszenia przedniego koła w celu zmiany kierunku jazdy.

Strider kładzie też nacisk na bezpieczeństwo i nie posiada ograniczników również ze względu na fakt, iż w razie wywrotki dziecko upadając na rowerek nie „nadzieje się” na kierownicę. Złoży się ona pod jego ciężarem, co natomiast przy blokadzie skrętu nie będzie miało miejsca. Zblokowana kierownica po upadku nie złoży się na płasko i istnieje ryzyko, że maluch upadnie wprost na odstającą rączkę.Dodajmy, że Strider ma dodatkowo piankową osłonę, gdyby dziecku groził upadek, pianka ma dodatkowo ochronić twarz dziecka.

Pozornie niewielkie gumowe uchwyty Strider mają końcówkę, która chroni dłonie dzieci, gdy kierownica wpada w ścianę, drzewa itp. A także chroni ręce przed uderzeniem o ziemię podczas upadku. Dodatkowo, Strider Sport i Pro mają węższe uchwyty na kierownicę niż Classic, co pozwala małym rękom trzymać je bezpieczniej dla lepszej kontroli.

8 Łożyska vs tuleje

Badania Strider

Lekka konstrukcja ma zasadnicze znaczenie dla wydajności i funkcjonalności roweru. Podobnie, wydajność i funkcjonalność roweru są podstawą sukcesu dziecka podczas nauki jazdy.

Zanim dojdziemy do różnicy między tulejami i łożyskami, ważne jest, aby pamiętać, że "zestaw słuchawkowy" to nazwa nadana łożyskom lub tulei, które pasują do głowicy (gdzie widelec i kierownice stykają się z ramą) roweru. Łożyska zestawu słuchawkowego wspierają wagę rowerzysty, umożliwiając jednocześnie obrót kierownicy.

Typowo spotykane na rowerach dla dorosłych łożysko jest zaprojektowane tak, aby "znosić" większą masę. Ponieważ łożyska są zaprojektowane do przenoszenia większej masy, mają wiele części do nich, na przykład gwintowaną rurę widelca, stalowe łożyska kulkowe, stalowe łożyska, stalowe nakrętki stożkowe, stalową nakrętkę zabezpieczającą i stalowe podkładki. Chociaż ten ciężki zestaw może być niezbędny do utrzymania dorosłej osoby dorosłej, jest to po prostu nadmierna waga i złożoność, gdy nie ma potrzeby, aby podtrzymywać ciężar malucha.

Natomiast tuleje są zaprojektowane jako jedna część. Zestaw słuchawkowy z tuleją Strider zapewnia zdumiewającą redukcję wagi, waży około 23 gramy, podczas gdy typowy zestaw słuchawkowy na rowerze pedałowym waży 130-205 gram.

Przeciętny użytkowinik Strider waży zaledwie 13 kg co sprawia, że wykorzystanie lekkich komponentów ma podstawowe znaczenie dla ogólnego projektu rowerka.

Tuleja zestawu słuchawkowego na Striderze wykorzystuje wytrzymałe, formowane wtryskowo tuleje i podkładki z polipropylenu, górną i dolną, aby podeprzeć ciężar rowerzysty, zachowując przy tym płynną kontrolę.

9 STRIDER inwestycją na kilka lat!

STRIDER ROŚNIE z DZIECKIEM

Jako nieliczny rower na rynku, Strider rośnie wraz z Twoim dzieckiem i może być już używany od 12 miesiąca.

Nie możesz się doczekać, aż maluch zacznie kroczyć swoim nowym rowerkiem? Nie ma problemu. Bujak Strider łatwo się łączy i przekształca rower Twojego dziecka w idealny rower na biegunach! Bez baterii, bez denerwujących dźwięków jak inne konie na biegunach.Bujak z rowerkiem jest dedykowany dla niemowląt od 12 do 24 miesięcy. Trzeba tylko zamocować Stridera do bazy. Nie można używać bazy z żadnym innym rowerem biegowym.

Ważnym faktem jest to, że rowerek jest bardzo wytrzymały i starcza na długo. Nawet kolejne rodzeństwo może czerpać radość z jazdy.

10 Nauka przez zabawę przez cały rok!

Rowery Strider Balance są zdecydowanie najlepszym wyborem, dając dziecku wolności związany z byciem na dwóch kołach!

Nie ograniczaj się tylko do wiosny i lata na rowerze. Dzięki płozom (dodatkowe akcesorium) na zimę, twój maluch będzie miał frajdę z jazdy na dwóch kółkach także zimą!

« BLOG Udostępnij na facebooku

Blog Strider

Od zawsze zależało nam na tym, by nasze dzieci były aktywne i spędzały czas na powietrzu, a nie wpatrując się w ekran telewizora. Zachęcaliśmy je więc do aktywności poza domem. Tak zaczęła się nasza przygoda z marką Strider. Teraz postanowiliśmy przybliżyć Wam jakie korzyści niesie ze sobą zabawa rowerkami biegowymi.

Ostatnie wpisy na blogu

Rowerki biegowe Strider