Zalety Stridera – pierwszego rowerka dla twojego dziecka cz. II

poniedziałek, 16.04.2018 autor:
Zalety Stridera – pierwszego rowerka dla twojego dziecka cz. II

Oto kolejna część atrykułu nt. zalet rowerka biegowego marki Strider. Dlaczego warto postawić na sprawdzone rozwiązania? Dowiesz się z tego tekstu.

4 Opony

Pianka tzw. "EVA", jest materiałem używanym do tworzenia opon z gumy piankowej, które można znaleźć we wszystkich rowerach Strider 12-calowych. Ten wszechstronny materiał jest również stosowany do wielu różnych rodzajów wyściółek i sprzętu do różnych sportów, takich jak buty narciarskie, siodełka rowerowe, maty podłogowe dla dzieci, podkładki hokejowe i jest zwykle używany jako amortyzator w obuwiu sportowym. Dlaczego używamy gumy piankowej EVA, a nie typowych pompowanych opon gumowych do dużych obciążeń na naszych rowerach? W skrócie, EVA jest lekka i nie wymaga konserwacji. Istnieje wiele innych powodów, dla których warto stosować opony EVA, są odporne na przebicie, wytrzymałe i zapewniają najlepszą jazdę na wszystkich różnych terenach dla małych dzieci. Podobnie jak nasze rowery treningowe w Strider, chcemy zachować prostotę i zabawę.

Aby utrzymać równowagę między lekkimi rowerami, Strider wybrał najlepsze opony z linii EVA, aby zapewnić małym riderom najłatwiejszy start. Będąc o połowę lżejsze niż pompowane opony, opony EVA sprawiają, że ogólna waga jest łatwa do opanowania dla małych dzieci. Jak chcielibyśmy zauważyć w Strider, waga jest ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać wybierając rower dla małych dzieci.

Chociaż opony EVA są lżejsze, nie powinniśmy całkowicie ignorować opon pompowanych.

W wieku około 4 lat, gdy Twoje dziecko jest bardziej zaawansowane i przygotowuje się do przejścia na rower na pedały, opony dmuchane mogą pomóc dostosować się do cięższego roweru na pedały. Opony te doskonale nadają się do tego, kiedy Twoje dziecko będzie gotowe do startu w terenie. Zapewnia dobre odbicie i poduszkę, aby pomóc im manewrować po trudniejszym terenie. Gdy tylko będą gotowi na przejście, ciężar roweru nie będzie dla nich tak nowy, a oni będą jeździć na rowerze pedałowym, zanim się obejrzysz!

Podsumowując

Opony piankowe są tańsze, lżejsze i bardzo odporne na przebicia. Dodatkowo rower dzięki nim jest lekki i maluch z łatwością może sam manewrować czy przenosić rowerek. Kluczowe korzyści piankowych kół:

  • niezwykle lekka waga dla łatwej kontroli jazdy
  • koło waży połowę ciężaru opony z powietrzem i dętką
  • nie wymaga konserwacji
  • z nimi zawsze rowerek gotowy do jazdy
  • gdy wiemy, że cierpliwość u maluchów czasem jest bardzo mała

Opony pompowane dodają około 2 kg do całkowitej masy roweru. Są bardziej podatne na przebicia i mogą wymagać od czasu do czasu pompowania bądź naprawy; co wiemy, że maluchy jak coś bardzo chą to tu i teraz. Będą one chyba lepszym wyborem dla jeżących dynamicznie starszych już pociech, którym również częściej zdarza się mierzyć z wyboistym terenem

5 Podnóżek

Badania Strider

Chcieliśmy dotknąć kontrowersji, czy warto mieć podnóżki na rowerze biegowym - treningowym. Po pierwsze, jeśli wiesz o marce Strider Bike, prawdopodobnie wiesz, że jesteśmy pro-podnóżkowi, a jeśli nie, jesteś teraz i czytasz ten artykuł. Tak więc, chociaż mamy powody, dla których uważamy, że podnóżki SĄ KONIECZNE, rozumiemy również, dlaczego w pierwszej kolejności pojawiają się pytania na ich temat.

Głównym celem roweru balansowego jest nauczenie małych dzieci, jak kierować i balansować na dwóch kołach, jednocześnie budując wystarczająco dużo umiejętności i pewności siebie, aby łatwo przejść na rower na pedały.

Dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, kiedy mają łatwy dostęp do stawiania stóp na ziemi bez przeszkód, dlatego podnóżki Striders zostały wbudowane w ramę w bardzo przemyślany i zorientowany na wydajność jazdy sposób. Aby nie dopuścić do powstawania okropnych obić kostki, podnóżki są płynnie przekładane na tylne wahacze ramy, aby nie przeszkadzały w "kroczącym" ruchu nóg podczas napędzania roweru. Podnóżki są również odpowiednio ustawione poniżej bioder jeźdźca, oferując najbardziej naturalną pozycję ciała (patrz geometria pkt 2 w części i atrykułu).

Po tym, jak mali rowerzyści staną się nieco bardziej zaawansowani, pozycja podnóżków sprawi, że będą mogli łatwo podnieść się z siedzenia, aby pochłonąć uderzenia, wykonywać skoki, robiąc je jak króliczek-hop i robiąc różne triki. Jakie dziecko nie chce robić ekstremalnej jazdy i spowodować zawał serca u rodzica?

Czy jest jakaś strata, jeśli rower treningowy nie ma podnóżka? Po latach badań uważamy, że bez podnóżków komfort jeździecki i ślizgowy zmniejsza się, ponieważ dziecko na rowerku biegowym musi wtedy trzymać nogi w powietrzu, próbując jednocześnie zachować równowagę i sterować. Dodanie podnóżków zachęca smyka do wytworzenia wystarczającej siły, aby następnie umieścić stopy na podnóżkach i jeździć się z pełnym balansem tak długo, jak to możliwe.

Więc, "jaka jest strata?" Nie możemy dyskwalifikować innych marek ale w Strider chcemy, abyście Wy i Wasze dziecko czerpali jak najwięcej z roweru treningowego, a dodając podnóżki, zwiększa się komfort nauki jazdy, dzięki czemu dziecko będzie się dłużej cieszyć. Rowery Strider Balance wyznaczają złoty standard dla podnóżków.

Strider ma również czarny, plastikowy, ergonomiczny podnóżek, który jest zainstalowany na ramie Pro 12", zapewniając nieco większą i podniesioną teksturowaną powierzchnię dla rowerzystów, aby umieścić ich stopy i zapewnić pewny chwyt dla zaawansowanej jazdy. Ten produkt jest dostępny wyłącznie w wersji Strider 12 Pro.

6 Hamulec

Badania Strider

Poza brakiem pedałów z głównych innych zauważalnych elementów, które widzą rodzice, jest również brak widocznych hamulców. Dotyczy to niektórych rodziców, gdy pytają, jak ich dziecko powinno zatrzymać się na rowerze. Postanowiliśmy spróbować wyjaśnić to szerzej. Nasi projektanci Strider spędzili lata badając projekty hamulców i obserwując małe dzieci na rowerach, pomagając im w podjęciu ważnej decyzji, najbezpieczniejszej decyzji dla dziecka i poczucia ulgi i komfortu dla rodziców. Na początek są 3 różne rodzaje hamulców, które musieli wziąć pod uwagę: brak hamulców (stopy na ziemi), hamulce nożne i hamulce ręczne. Dzieci, które zaczynają na Stridery, zazwyczaj zaczynają w bardzo młodym wieku, czasami nawet zanim będą mogły rozmawiać! Mając to na uwadze, młodzi jeźdźcy intuicyjnie wiedzą jedno: "stopy kontrolują mój ruch; trzymają mnie, każą mi przestać i pomagają mi odejść. "Tak więc, nasi młodzi jeźdźcy, którzy już naturalnie używają nóg do jazdy na rowerze, spowolnienia i zatrzymania, byliby tylko zdezorientowani, dodając dodatkowy krok do procesu, narażając bezpieczeństwo dziecka. Sterowanie nogami oznacza pewną kontrolę prędkości!

Chociaż nasz 12-calowy Strider nie jest wyposażony w hamulec nożny, następnym logicznym krokiem dla młodego, ale bardziej doświadczonego jeźdźca byłoby nauczenie się go używać. Biorąc to pod uwagę, Strider oferuje hamulec nożny, który jest prostym uchwytem, który można przymocować do spodu wszystkich 12-calowych ramek. Hamulec nie ma kabli ani dźwigni i nie wymaga konserwacji, co ułatwia wszystkim zaangażowanym stronom. Gdy dziecko będzie już gotowe, będą mogli naciskać stopą na hamulec, zamiast trzymać stopy na ziemi. Zachęca to ich również do trzymania stóp na podnóżkach.

Podczas gdy hamulce ręczne są ostatecznym i najlepszym rozwiązaniem dla nastolatka lub dorosłego rowerzysty, mają pewne poważne wady, jeśli chodzi o małe dzieci uczące się jeździć. Większość dźwigni hamulca ręcznego jest zbyt duża i trudna, aby malutkie dłonie dziecka lub malucha mogły sięgnąć i ścisnąć, co uniemożliwiło ich zatrzymanie. Hamulce ręczne wymagają również, aby małe dzieci rozumiały, jak działają i jaką dźwignię pociągają dla właściwego hamulca. Nie jesteśmy pewni, czy kiedykolwiek próbowałeś wytłumaczyć to 18-miesięcznemu dziecku, ale po wielu próbach i błędach zdecydowaliśmy, że tam nie pójdziemy. Co więcej, koncepcja hamulca po prostu nie ma sensu dla tych młodych kierowców, ani nie oferuje żadnej funkcjonalności. Próba nauczenia korzystania z hamulca podczas tych pierwszych dni tylko wprowadza zamieszanie i frustrację w doświadczenie dziecka. Dodatkowa waga roweru, w tym dodatkowe części / występy (dźwignie, śruby, kable itp.), Stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i mogą zranić kierowcę podczas niezbyt zgrabnego upadku.

Podsumowując, głosujemy za utrzymaniem prostoty i podejściem najbardziej naturalnym. Małe dziecko na rowerze Strider może szybko zwolnić lub zatrzymać rower, po prostu podążając za instynktem i pchając stopy na ziemię. Gdy dziecko będzie gotowe do następnego kroku, zestaw hamulca nożnego można dodać do swojego Stridera w celu poszerzenia umiejętności jeździeckich.

Co jeszcze jest ważne? Dowiecie się tego w kolejnym atrykule z tej serii:

Zalety Stridera – pierwszego rowerka dla twojego dziecka cz. III
« BLOG Udostępnij na facebooku

Blog Strider

Od zawsze zależało nam na tym, by nasze dzieci były aktywne i spędzały czas na powietrzu, a nie wpatrując się w ekran telewizora. Zachęcaliśmy je więc do aktywności poza domem. Tak zaczęła się nasza przygoda z marką Strider. Teraz postanowiliśmy przybliżyć Wam jakie korzyści niesie ze sobą zabawa rowerkami biegowymi.

Ostatnie wpisy na blogu

Rowerki biegowe Strider