Jak odpowiednio dobrać kask dla naszego malucha dla maksymalnego bezpieczeństwa i wygody

środa, 11.04.2018 autor:
Jak odpowiednio dobrać kask dla naszego malucha dla maksymalnego bezpieczeństwa i wygody
Nie można nie podkreślić znaczenia posiadania przez dziecko kasku podczas jazdy na hulajnodze, deskorolce, rowerach treningowych lub rolkach. Noszenie ochraniacza zmniejszy ryzyko urazu głowy w razie wypadku. W rzeczywistości wiarygodne statystyki pokazują, że hełmy zmniejszają ryzyko obrażeń o 85%. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić i zidentyfikować idealny kask dla bezpieczeństwa i wygody Twojego dziecka. 

Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Ci porównać kaski dla dzieci. Pamiętaj też, że jeżeli pozwolisz chociaż raz czy dwa poruszać się maluchowi na jego ulubionym sprzęcie bez kasku, zwłaszcza na początku jego przygody sportowej, to możesz mieć problem z przekonaniem go do systematycznego noszenia kasku. Zatem rekomendujemy zakup akcesoriów bezpieczeństwa "w pakiecie" ze sprzętem sportowym.
 
Rozmiarów jest mnóstwo na rynku (tabela rozmiarów znajduje się na dole artykułu), ale najlepszy sposób dopasowania kasku dla dzieci wygląda następująco:
 
 
  1. Załóż kask na głowę dziecka
  2. Powinieneś być w stanie zmieścić od 1 do 2 palców pomiędzy dnem hełmu i nad brwiami
  3. Paski przednie i tylne powinny być jednakowo ciasne i spotykać się przy "V" tuż poniżej ucha
  4. Zapnij kask, powinieneś być w stanie zmieścić od 1 do 2 palców między brodą a paskiem pod brodą
  5. Idealnie dopasowany kask nie poruszy się na głowie

Upewnij się, że pasek pod brodą jest dopasowany. Twoje dziecko powinno móc patrzeć ponad nim i nadal być w stanie oddychać i mówić poprawnie. Jeśli kask jest luźniejszy, w przypadku uderzenia, zostanie po prostu wypchnięty z pozycji, pozostawiając głowę narażoną na potencjalne obrażenia. 

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę kupując kask bezpieczeństwa dla małych dzieci:

Pamiętaj, że mówimy tu tylko o kaskach dla dzieci i że istnieje wiele innych akcesoriów ochronnych dla dzieci, które powinny być również używane w połączeniu z kaskiem ochronnym (znajdziesz je tu). 
 
Pasek na hełm
Ważnym czynnikiem dla małych dzieci jest regulowany pasek podbródka. Konstrukcja i dopasowanie paska regulacyjnego umożliwiają dziecku ciasne (ale niezbyt ciasne!) trzymanie kasku na głowie dla maksymalnego bezpieczeństwa.
 
Wygodna wkładka wewnętrzna
Porównując kaski dziecięce, kolejnym ważnym czynnikiem jest wewnętrzna podkładka. Wewnętrzna podkładka ochronna dla małych dzieci ma dwie funkcje: zwiększa bezpieczeństwo dziecka, ponieważ zmniejsza wstrząs w przypadku uderzenia, a po drugie poprawia komfort użytkowania kasku. Po raz kolejny zakupy z dzieckiem i wypróbowanie różnych kasków pomogą ci wybrać najlepiej dopasowany kask.
 
Regulowany system
Istnieją kaski dla dzieci, które są wyposażone w regulowaną wkładkę wewnętrzną, która jest kontrolowana przez dysk lub inny mechanizm z tyłu kasku. Ta regulowana funkcja zapewnia nie tylko ścisłe dopasowanie kasku, ale także umożliwia dziecku regulację dopasowania w miarę wzrostu jego głowy. Oznacza to, że możesz używać kasku dłużej i przechowywać swój ulubiony element wyposażenia ochronnego przez kilka lat. Jednak bardzo ważne - nie kupujcie kasku na wyrost! 
 
Kolory i wzory
Ważnym czynnikiem jest również kolor i wzór. Jeśli Twoje dziecko polubi kolor i konstrukcję kasku, będzie ono chętnie nosiło kask. Z drugiej strony, jeśli kask nie jest atrakcyjny dla twojego dziecka, jest szansa, że ​​on lub ona będzie miał kłopot z założeniem i nie będzie chciało go zakładać, kiedy nie będziesz w pobliżu. Z pewnością zwiększy to ryzyko obrażeń, co podkreśla konieczność noszenia reszty sprzętu ochronnego.

Otwory na kask
Otwory i szczeliny w kasku dla małych dzieci pomagają poprawić cyrkulację powietrza, a tym samym przegrzanie. Kask może być naprawdę gorący i niewygodny, zwłaszcza w upalne letnie dni. Ale dzięki tym otworom cyrkulacja powietrza sprawia, że ​​głowa jest chłodna i wygodna. Kask z wentylacją od 6 do 8 otworów w zupełności wystarczy.
 
Łatwość czyszczenia
Kolejnym ważnym czynnikiem jest łatwość czyszczenia. Większość kasków ma wyjmowaną wkładkę wewnętrzną, która umożliwia łatwe czyszczenie wyściółki i kasku.
 
Pamiętaj, że komunikacja jest najważniejsza. Wytłumacz maluchowi, rozmawiaj jak ważne jest bezpieczeństwo i kask na głowie.

Jeżeli jeszcze nie wybrałeś sprzętu ochronnego i nie możesz przymierzyć fizycznie kasku  to zapoznaj się z tabelą rozmiarów i zobacz naszą ofertę kasków i ochraniaczy. 
 
Rozmiar Małe dziecko S/M M/L Uniwersalny
Cale 18.5 - 20.5 20.5 - 22.5 22.5 - 23.75 19.5 - 22.5
Centymetry 47 - 52 52 - 57 57 - 60 50 - 57

 

Jak poprawnie założyć kask rowerowy dziecku

« BLOG Udostępnij na facebooku

Blog Strider

Od zawsze zależało nam na tym, by nasze dzieci były aktywne i spędzały czas na powietrzu, a nie wpatrując się w ekran telewizora. Zachęcaliśmy je więc do aktywności poza domem. Tak zaczęła się nasza przygoda z marką Strider. Teraz postanowiliśmy przybliżyć Wam jakie korzyści niesie ze sobą zabawa rowerkami biegowymi.

Ostatnie wpisy na blogu

Rowerki biegowe Strider